SERVISNÉ SLUŽBY DR. HODINÁR-a

ČO VIEME A NEVIEME UROBIŤ

  • Vyšetríme všetky hodinky.
  • Precíznou diagnostikou bezplatne určíme „chorobu“ hodiniek.
  • U Dr. Hodinára nerátajte s dlhodobou hospitalizáciou.
  • Opravíme a vyčistíme šperky.
  • Vybavíme všetkých bez ohľadu na zdravotnú poisťovňu.
  • Dr. Hodinár má vo svojom tíme skúsených špecialistov s praxou.
  • Máme originálne príslušenstvo, kvalitné náhradné diely a značkové prístroje.
  • Za našu prácu sa nehanbíme. Ak máte záujem vyhotovíme bezplatný videozáznam realizovanej opravy.
  • Dr. Hodinár má najväčší výber remienkov na Slovensku.
  • Vaše hodinky v dobrých rukách. Dr. Hodinár.

 

ČIASTOČNÁ OPRAVA HODINIEK

Výmena batérie, výmena tesnenia, skúška odolnosti proti vode, oprava alebo výmena korunky, výmena kľúčika, výmena skla, výmena hodinových remienkov a náramkov, úprava remienkov a skracovanie remienkov, nasadenie číselných indexov, nasadenie ručičiek.

REGENERÁCIA

Všetky vonkajšie časti hodiniek sú vystavené intenzívnemu používaniu, takže sa môže stať, že sklíčko sa poškriabe, púzdro stratí pôvodný lesk, alebo je znečistené. Hodinky je možné vyčistiť, vyleštiť a sklíčko vymeniť. Vaše hodinky vám za to poďakujú.

ČO NEPONÚKAME

Opravu hodiniek, pri ktorej by náklady presiahli hodnotu hodiniek.
V takýchto prípadoch našich zákazníkov upozorníme, že oprava nie je ekonomicky efektívna. Samozrejme ak si budete želať opravu, vyjdeme vám v ústrety.

NEODBORNÉ ZÁSAHY

Až 90% neodborných zásahov končí poškodením hodiniek. Viditeľnými poškodeniami sú napríklad škrabance, ktoré znehodnotia hodinky najmä esteticky. Dôsledkom neodbornej manipulácie so strojčekom môže byť funkčné poškodenie hodiniek. My u Dr. Hodinára sa za našu prácu nehanbíme. Máme odborné vzdelanie, vyše 30 ročnú prax v odbore, certifikované školenie vo Švajčiarskom Le Locle a v prípade záujmu bezplatne vyhotovíme videozáznam z opravy vašich hodiniek, aby ste si ho kedykoľvek mohli pozrieť.

REVÍZIA/GENERÁLNA OPRAVA

Mechanické hodinky sa odporúča podrobiť generálnej oprave každých 3 až 5 rokov. Hodinky sa často skladajú z niekoľkých stoviek častí. Srdce mechanických hodiniek – zotrvačník – kmitá v priebehu roka niekoľko miliónov krát tam a späť. Trením sú mechanické časti namáhané. Postupom času sa olej na mazanie opotrebuje. Preto by ste mali svoje hodinky podrobovať pravidelnej kontrole a údržbe. Dokonca aj Quartz hodinky majú pohyblivé časti, ktoré vyžadujú mazanie a čistenie. Služba by mala byť vykonaná najneskôr, keď sú hodiny nepresné alebo netesnia. V rámci revízie sú hodinky dôkladne preverené. Vyberieme hodinový strojček a hneď potom ho rozoberáme na jednotlivé súčiastky. Jednotlivé časti dôkladne očistíme. Na základe pokynov dielne, resp. výrobcu hodinár po častiach zostavuje hodinky a premastí ich jemným a špeciálnym olejom. V prípade potreby sa vymení tesnenie a batéria. Náramok a púzdro upravíme a vyčistíme, hodinky prejdú záverečnou technickou a estetickou kontrolou s preverením vodotesnosti hodín.