Remienky

ŠPECIALISTI NA REMIENKY

Ponúkame veľký výber remienkov vyrobených z pravej kože, kaučuku, textílie, silikónu, náramky z nehrdzavejúcej ocele, titánu a ďalších materiálov od viacerých európskych výrobcov a značiek. Máme remienky pre každý rozpočet, hodnotné a exkluzívne remienky z prestížnych dielní, všetky za vynikajúce ceny. Z našej širokej ponuky známych značiek si určite vyberiete ten najvhodnejší remienok.

AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNY REMIENOK

Výber remienka nie je nič zložité. Záleží na vkuse, no rozhodujúca môže byť profesia, či športujete, alebo ako sa obliekate. Rozdiel môže byť v prevedení hodiniek pre šport, či k obleku pre bežný život alebo na spoločenské podujatia. Podľa toho by ste si mali vyberať aj remienok. K športovým hodinkám je vhodné vyhľadať aj vodeodolný model, k drahým hodinkám kožený originál z krokodíla, či aligátora.

ŠTANDARDNÉ UCHYTENIE

Veľmi veľa hodiniek má štandardné uchytenie remienka. Z technickej stránky je dôležitá rozteč nožičiek na hodinovom púzdre, teda na mieste, kde je remienok uchytený. Podľa rozteče si vyberiete šírku remienku. Ak máte hodinky so štandardným uchytením, potom nemusíte vymeniť starý remienok originálom od výrobcu hodín. Nahradiť ho môžete vysokokvalitným remienkom renomovaných výrobcov a značiek u Dr. Hodinár-a. Pred výberom remienka zistíme šírku remienka. Dĺžka remienkov je väčšinou štandardná a pasuje prakticky každému. U niektorých modelov je možné vybrať aj predĺženú verziu XL, ktorú budete potrebovať ak máte väčší obvod zápästia, viac ako 20 centimentrov, alebo skrátenú verziu XS pre útlejšie zápästie. Ak si budete želať ponechať pôvodnú pracku na požiadanie vám ju na remienku vymeníme.

Remienky

Remienky v tejto kategórii sú veľmi kvalitné a pohodlné, prevažne európskych značiek a výrobcov. Pštrosia koža je príjemne mäkká, vysoko kvalitná, s výraznou štruktúrou po pštrosom perí. Kožené remienky sa vyrábajú aj z pštrosej kože bez tejto štruktúry, pochádzajú z oblasti nôh. Remienky so pštrosej kože sú typické svojou štruktúrou a podčiarkujú exkluzivitu hodiniek.
Raja žije v ázijských moriach a patrí do príbuzenstva žraloka. Táto koža patrí k najpozoruhodnejším, typickým špeciálnym perlovým vzorom. Stojí za tajomnou krásou oceánov a je veľmi odolná. Koža z Rají bola preto používaná ako obľúbený materiál pre rukoväte samurajských mečov. Tento druh kože je vedľajším produktom potravinárskeho priemyslu. Raja v súčasnej dobe nie je ohrozeným druhom.
Tieto exotické remienky zdôraznia eleganciu vašich hodiniek.
Remienky zo žraločej kože podčiarkujú exkluzívny charakter hodiniek. Sú veľmi odolné a na vysokej úrovni. Sú unikátne, majú typické sfabenie, štruktúru kože a spájajú výnimočnosť prírody s hodinkami. Sú veľmi vhodné k športovým hodinkám.
Koža byvola je veľmi odolná. Najčastejšie pochádza z ázijských vodných byvolov, no tiež z iných druhov byvola. Byvolia koža sa vyznačuje vďaka svojej typickej štruktúre rustikálnym vzhľadom. Remienky v tejto kategórii sú vyrábané v rôznych prevedeniach, od najrôznejších výrobcov z celého sveta.
Ak patríte k ľuďom, ktorí o sebe dávajú radi vedieť potom sú pre vás vhodné remienky z exotickej kože. Napríklad z jeleňov, kôz, losov. Zaujímavé sú aj remienky vyrobené z vodeodolnej žraločej kože, ktorá je 7-násobne pevnejšia ako hovädzia koža, alebo koža z jašterice, či pštrosa.
Máte radi vzorovanú kožu? Vybrať si môžete zo širokej ponuky remienkov z pravej kože s výraznými vzormi alebo štruktúrou. Napríklad aligátora, pštrosa, jašterice, vhodné na rôzne príležitosti: formálne aj slávnostné. V ponuke je množstvo remienkov podľa vášho vkusu, v rôznych prevedeniach, štýloch a farbách od mnohých známych moderných a tradičných výrobcov a značiek z celého sveta. Sú vyrábané väčšinou z kvalitnej hovädzej alebo teľacej kože.
V tejto kategórii remienkov nájdete širokú škálu remienkov z pravej kože s hladkým povrchom. Tieto remienky sú k dispozícii v niekoľkých farbách, štýloch a vzoroch.
Rozsiahly výber jednodielnych remienkov od rôznych výrobcov z rôznorodých materiálov: textilu, kože a syntetiky. Jednoducho ich pripevníte, prevlečením cez barety a púzdro hodiniek.
Remienky sú vybavené podložkou, ktorá je umiestnená pod púzdrom hodiniek. Predstavujú módny trend. Podložka pod púzdrom hodín zabraňuje kontaktu hodinového púzdra s vašou kožou.
Remienky v štýle pretekárov a rally dizajnu sú väčšinou s dierovaným vzorom, vyrábané z kože, ale tiež iných materiálov. Tieto špeciálne remienky sú často navrhované v branži motorových športov.
Veľmi pohodlné, vodotesné, vhodné pre všetky hodinky so štandardným upevnením k hodinovému púzdru. Silikón a kaučuk patrí do skupiny polymérov, ktoré sa vyznačujú rozťažnosťou a pružnosťou. Kaučuk môže byť vyrobený z prírodných surovín, napríklad z miazgy kaučukovníka, alebo synteticky. Sú určené najmä pre aktívnych športovcov, ktorí potrebujú hodinky na športové aktivity, potápanie, venujú sa vodným športom, motorizmu alebo outdoorovým športom. Vďaka kvalitným materiálom sú tieto remienky odolné voči vode, prachu a UV žiareniu.
Remienky tejto kategórie sú symbolom luxusu a sú určené pre milovníkov kvality. Hodia sa tak pre elegantné, klasické ako aj moderné typy hodiniek. Ručne prešívané remienky zdôraznia vaše spoločenské postavenie. Remienky z pravej kože krokodíla a aligátora sa vďaka odolnosti voči teplu, vlhku a potu vyznačujú dlhou životnosťou.
Máte vodotesné hodinky a bojíte sa, aby ste nezničili remienok po kontakte s vodou? Máme riešenie. Remienky z nylonu, gumy, silikónu, ale tiež špeciálne upravenej kože.
Hodinky niektorých výrobcov vyžadujú remienky v neštandardných šírkach. Výrobcovia tak chcú často prinútiť zákazníkov, aby museli siahnuť po ich výrobku. Neštandardná šírka je napríklad 17mm, 19mm, 21mm atď. V takýchto prípadoch hľadáme riešenie v našej ponuke, alebo vieme vhodný remienok objednať.
Ak máte silnejšie zápästie ponúkame vám predĺženú verziu remienkov XL v rôznych farbách a prevedeniach. Často ide o remienky, ktoré máme v našej ponuke v štandardnej verzii.
Ak máte veľké hodinky a potrebujete veľmi široké remienky so šírkou napríklad 26 mm a viac obráťte sa nás.
V tejto kategórii nájdete remienky NATO v textilnom prevedení obľúbené práve vo vojenskom prostredí, ale tiež silikónové remienky s maskáčovou kamuflážou.
V tejto kategórii ponúkame remienky so zúženým strihom. Vyžadujú si ich často hodinky luxusnejšej kategórie a výrobcovia ich používajú nielen pre ich eleganciu, ale tiež z dôvodu aby sa na nich zákazníci v budúcnosti obracali. Pri púzdre sú tieto remienky širšie než pri pracke. Máme ich v našej ponuke a v prípade špeciálneho priania vieme remienok objednať.
Máme tu aj niečo pre fajnšmekrov. Pokiaľ by ste mali záujem o remienok vyrábaný ručne na Slovensku, ponúkame vám aj takúto možnosť. Môžete si vybrať z niekoľkých druhov kože a farebných prevedení. Hand made remienky sa vyznačujú veľkou odolnosťou. V porovnaní so sériovo vyrábanými remienkami sú podstatne odolnejšie voči potu a nezapáchajú. V prípade záujmu viac info u Dr. Hodinára.
Niektorí výrobcovia napríklad SKAGEN, BOCCIA, BERING, DANISH DESIGN upevňujú remienky na hodinky špeciálnou skrutkou. Niekedy je preto potrebné remienok kvôli upevneniu vyrezávať. Každý prípad posudzujeme individuálne a samozrejme snažíme sa nájsť to najvhodnejšie riešenie.
U nás nájdete výber remienkov v rozličnom dizajne, ktoré odporúčame pre našich zákazníkov s citlivou kožou. Remienky vyberáme podľa nešich skúseností a informácií poskytnutných ich výrobcami. Samozrejme snažíme sa čo najlepšie optimalizovať výber, aby ste mali čo najviac možností.
Zákazníci luxusnejších hodiniek požadujú zachovanie pôvodnej pracky na remienku, ktorá má často logo výrobcu. Pri výmene remienka, na to zákazníkov sami upozorňujeme a radi vám ju na požiadanie vymeníme.
Ak nosíte denne hodinky s koženým remienkom jeho priemerná životnosť je približne jeden rok. V prípade nadmernej záťaže pri extrémnych športoch, kúpaní v mori alebo častom umývaní rúk to môže byť ešte kratšia doba, len 6 mesiacov. Životnosť remienka môžete predĺžiť ak sa o neho budete správne starať. Najväčším nepriateľom remienku je vlhkosť, ktorá môže viesť k množeniu baktérií na spodnej časti kože a tým aj k nepríjemnému zápachu remienka. Na druhej strane prílišným vysychaním remienok stráca svoje prírodné mazivo a môže dochádzať k jeho praskaniu.

Pri výbere remienku sa môžete rozhodovať podľa viacerých faktorov, podľa farby, povrchu, životného štýlu a vašej predstavy o jeho používaní. Na denné nosenie budete potrebovať remienok z pevného materiálu, ako je byvolia, bravčová, žraločia, alebo krokodýlia koža s matným povrchom. Ak ste športovec, potom si by ste mali siahnuť remienok z gumy, alebo kaučuku. Koža z jašterice, pštrosa, krokodýla s lesklým povrchom je naproti tomu veľmi chúlostivá a je ideálna na príležitostné nosenie, napríklad na společenské akcie, večierky a vyžadujú zvýšenú opatrnosť.
Ak ste fanúšikom kovu, alebo ste si zvykli na kovové náramky, máme pre vás pripravenú širokú ponuku. Náramky sú vyrábané z jedného kusu ocele, sú vysoko kvalitné bez obsahu niklu.
Možno ste si pri pri kožených výrobkoch z pravej exotickej kože všimli visačku, na ktorej sú uvedené čísla. Aký to má zmysel? Kvalitní výrobcovia sú dlhoročnými členmi „ Internationaler Reptilleder Veband“ (IRV) a dodržiavajú Washingtonskú dohodu o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi volne žijúcich živočíchov (CITES). Exotické kože pochádzajú výhradne z fariem, kde sú dodržiavané etické zásady pre chov zvierat.
Tieto remienky sú vyrábané z rozličných materiálov – nylonu, hodvábu, rifloviny od mnohých výrobcov z celej Európy. U nás nájdete najväčší výber NATO remienkov v rôznych farebných prevedeniach.
1. Vyhýbajte se ostrým predmetom, nepokladajte na ne hodinky. Koža je síce veľmi trvanlivý prírodný materiál, ale neodolá všetkému.
2. Hodinky odkladajte minimálne 60 cm od radiátorov a ostatných zdrojov tepla.
3. Chráňte kožený remienok pred priamym i nepriamym slnečným svetlom. Niektoré typy koží obsahujú prírodné farbivá a môžu časom blednúť.
4. Vyhýbajte sa priestorom so znečisteným vzduchom, ako cigarový a cigaretový dym, výpary z varenia, ktoré možu spôsobiť vyblednutie a zmenu farby kože.
5. Prach a nečistoty z remienku utierajte ľahko navlhčenou handričkou. Čistenie realizujte minimálne 4x ročne, kým nie sú všetky nečistoty odstránené. Netlačte.
6. Neumývajte si ruku s hodinkami s koženým remienkom na zápästí. Kvapky vody môžu spôsobiť rýchlejšie opotrebenie.
7. Nenoste hodinky pri sprchovaní či kúpaní, najmä v morskej vode. Slaná voda urýchľuje opotrebenie.
8. Ak potrebujete remienok opláchnuť, použite chladnú čistú vodu a potom ho starostlivo osušte handričkou a nechajte prirodzene vyschnúť. V žiadnom prípade nesušte na slnku alebo vedľa kúrenia.
9. Ak nosíte remienok pevne utiahnutý, bude sa opotrebovávať rýchlejšie, noste ho preto radšej navoľno. Pravidlom je, že by sa mal medzi remienok a zápästie vojsť malíček druhej ruky.
10. Ak máte remienok z matnej kože, môžete raz za čas zlepšiť jeho vzhľad včelím voskom. V žiadnom prípade na remienok nenášajte žiadne krémy, či balzámy, pretože tie majú väčšinou hydratačný efekt, viažu na seba vodu a životnosť remienku tým výrazne skrátia.
U nás si môžete zakúpiť impregnačné spreje, ktoré ničia baktérie, zápach a zároveň dezinfikujú. Tým je nosenie remienkov príjemnejšie a predlžuje ich životnosť.
e-Shop
Hodinársky express