OPRAVA ŠPERKOV

RETIAZKY, NÁRAMKY, PRÍVESKY a NÁUŠNICE

Šperk potrebuje údržbu a niekedy opravu. Môže vám vydržat dlhé roky, aj niekoľko generácií a vyzerať ako nový. Staráme sa nieľen o vaše hodinky ale opravujeme a čístíme aj vaše šperky. Bižutériu, oceľ, striebro, zlato. Každý šperk a jeho opravu posudzujeme individuálne. V prípade poškodeného šperku bezplatne posúdime poškodenie a navhrhneme riešenie, resp. spôsob opravy.

Čistenie šperkov

Všetky šperky časom nazbierajú špinu, opotrebujú sa. Platí to najmä pri prsteňoch a náramkoch. Doporučujeme, aby ste často nosené šperky nechávali kontrolovať a čistiť každých šesť až dvanásť mesiacov.

Výber z našich služieb

– Opravy pretrhnutých retiazok-
– Opravy náušníc, náhrdelníkov, prsteňov
– Opravy poškodených zapínaní
– Skracovanie retiazok
– Upevňovanie, alebo náhrada stratených kamienkov
– Narovnávanie zdeformovaných šperkov
– Čistenie šperkov
– Ďalšie individuálne práce

ČISTENIE ULTRAZVUKOM

AKO FUNGUJE KAVITÁCIA

Ponúkame najšetrnejší a najúčinnejší spôsob čistenia šperkov ultrazvukovou čističkou. V porovnaní s metódami mechanického čistenia, ultrazvukové čistenie je najmenej škodlivé pre rozličné materiály. Odstraňuje aj mikroskopické čiastočky, dostane sa aj na neprípustné miesta. Predstavte si schopnosť dostať sa do najmenších zákutí, kde sa skrývajú nečistoty a špina a potom, že tieto pôvodne znečistené miesta sú odrazu ultra čisté. S konvenčným čistením kefkami, handričkami sa táto úloha zdá nemožná. Ale čistenie ultrazvukom sa dostane tam, kde mechanické čistenie nemá šancu. Vaše šperky sa znova rozžiaria a dostanú pôvodný lesk.
ČO JE TO ULTRAZVUK?

Ultrazvuk je akustické vlnenie s frekvenciou, ktorá leží na hranici počuteľnosti ľudského ucha – cca 20 kHz. Frekvencie okolo 20 kHz sú schopné zachytiť zvieratá. Pri ultrazvukovom čistení sa využíva ako najvhodnejšia frekvencia od 20 až 80 kHz. Ak má ultrazvuk dostatočnú intenzitu vyvoláva pri prechode kvapalinou fyzikálny jav nazvaný kavitácia.

KAVITÁCIA

Kavitácia je fyzikálny jav, pomocou ktorého vieme zregenerovať a vyčistiť šperky, náramky z hodiniek aj hodinky. Prejavuje sa veľmi intenzívnym kmitaním čiastočiek kvapaliny. Až 40000 krát za jednu sekundu. Tým v kvapaline extrémne rýchlo vznikajú a zanikajú miniatúrne bublinky v ktorých okolí vzniká prudký nárast tlaku, teploty a zrýchlenia. Výsledkom je, že všetky nečistoty na povrchu čisteného predmetu sú atakované spomenutými fyzikálnymi veličinami.

Dochádza k mechanickému odstraňovaniu nečistôt rýchlymi nárazmi kvapaliny na čistený predmet. Jednoducho sa na povrchu nedokážu udržať a následne ich odplavuje okolitá kvapalina preč. Dochádza teda k ich uvoľneniu a tým úplnemu vyčisteniu povrchu čisteného predmetu. Čistenie sa vyznačuje šetrnosťou k čisteným predmetom, keďže nedochádza ku kontaktu s nijakým čistiacim nástrojom.

VÝHODY ČISTENIA ULTRAZVUKOM OPROTI MECHANICKÉMU ČISTENIU

– Čistenie bez mechanického poškodenia šperkov

– Bezkontaktná metóda, nedochádza k žiadnemu narúšaniu povrchu ( škrabance)

– Čistí aj miesta kam sa nedá dostat (záhyby, dierky, dutiny…)

– Odstránenie nečistôt aj z inak neodstrániterných povrchových mikro škrabancov

– Rýchlost a efektivita čistenia je vermi vysoká

– Odmastovanie ultrazvukovou metódou je najúčinnejšie

ULTRAZVUKOVÁ ČISTIČKA

Ultrazvukové vlny, teplo a čistiaci roztok sú 3 hlavné komponenty v srdci ultrazvukového čistiaceho systému. Tieto tri komponenty vytvoria prostredia, pri ktorom sa nečistoty, špina a oxidácia rozplynie zo špinavého povrchu. Ultrazvukové čistenie je vynikajúca forma čistenia, ktorá nahrádza hodiny intenzívnej práce, slabšie výsledky mechanického čistenia a odstraňuje potrebu horľavých rozpúšťadiel.

e-Shop
Hodinársky express